Etil Alkol Hangi Ambalajlarda Satılıyor

0
130

Yaşamın kendi içinde farklı türden gereksinimleri var ve bunların da kullanılması  gerekiyor. Dünyanın en eski ürünlerinden bir tanesi olan etil alkol de bunlardan bir tanesidir. Hiç fark edilmese de aslında birçok alanda kullanılıyor.

Alkol yapımının olmazsa olmazı olan ve etanol olarak da adlandırılan bir üründür. Yapısal olarak bakıldığında içeriğinde yer alan bileşenlerden ötürü de organik bir yapısı var. Üzüm, buğday, şeker kamışı, şeker pancarı gibi malzemelerden yapılıyor ve yapımı sırasında mayalanma ya da bir diğer ifade ediş biçimi ile fermantasyon usulü ile üretiliyor.

Etil Alkol Ambalaj Türleri

İşte tüm bu üretim süreçlerinden sonra sıra etil alkol ambalajlanma süreci başlıyor. Burada da bu ürün nerede kullanılacak olursa olsun sıvı bir ürün olduğu için de ambalaj olarak  genelde plastik tarzı bidonlar kullanılıyor. Bunun yanında cam şişede satılanlar da mevcut. Burada bidon ya da cam şişede satılacağı kararı tamamen firmanın kendi kararı olarak ortaya çıkan bir olgudur. Litrelik bazda satılır ki 1 litre 5 litre gibi üzerinde üretim, son kullanım tarihi gibi bilgiler olacak biçimde etiketlenerek satışa sunuluyor.

Etil Alkol Nereden Alınır?

Üstte bu bilgileri verdikten sonra etil alkol nereden alınır sorusunun belli başlı yanıtları ise şunlar: İnternet üzerinden satış yapan adreslerden temin edilebilir. Doğrudan bu tarz ürünleri satan dükkânlardan ya bilinen bir üreticisi varsa bizzat ona giderek de ürün alımı gerçekleştirilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here